29 Nisan 2013 Pazartesi

mayıs ayında ki 17 etkinliklerimden sadece biri:)mutfak havlusu

çok moda mutfak havluları bu mayıs etkinliğimiz çoştu arkadaşlarım benimki hala bitemedi
modelimiz facedeki bir arkadaşımdan teşekkür ediyorum model sahibine


gökşenin havluları ellerine sağlık canım

Asuman ablamın danteleri mucit kadın maşalah büyyütü bişiler  yaptı seviyorum abla seni.

yurdanur ablam elerine sağşlık daha dolu ama açıklamaya geceyim ben artık:)Hobievimiz farkıyla..

büyük boy halkaya sık bir şekilde sıkıiğne yapıyoruz,7 zincirle dönüp 1 sıkıiğne atlayıp 1kafes yapıyoruz.3 zincir 2 sıkıiğne atla 3.cüye 1 kafes yap,3 zincir 2 sıkıiğne atla 3.cüye 1 kafes yap,3zincir 1sıkıiğne atla 1 kafes yap (yada resimdeki gibi eşir aralıklarla yap ama ben havlum askıya takılsın istiyorum o yüzden halka uçta bende.

ben sıkıiğneyle döndüm kenarlarını ama orjinalindeki gibi kenara gelince 4 zincir le 1 üste çıkıp dolgulara devam edebilirsiniz daha kolay 


halkanın üstündeki kenarlardaki su yolunda araları hep 3 zincir var.
2.sıra:1zincirle dön,2sıkıiğeyle dolguların yanına gel,2 zincir çek,2 trabzan dolgu yap,3 zincir çek aynı yere 3 dolgu şimdi arada 3 kafes var ama aralarında 4 zincir var,tüm aradaki kafeslerde 4 zincir var.


3.sırada su yolu diyelim kıvrımlı yerelere,su yolumuz yaptıktan sonra 4 zincir çek alttaki 2.kareye 9 adet 3lü trabzan dolgu yapıyoruz ve bu trabzanların arasında 1 zincir var..4 zincir su yolumuzu yapıyoruz.
[çileğimiz 4   zincirlerden oluşuyor

havlu köşemiz 3 çilekten oluşuyor .çileğimiz  4 zincirlerden oluşuyor,tam 7 adet 4 cincir yapıyoruz alttaki trabzanların arasına batıyoruz.resimleri inceleyin çok kolay eliniz sıkıysa 1 kalın tığ kulanın,aradaki zincirleri doğaçlamadayapabilirsiniz ben daha ütülemedim.

son sırada örümcek çekerek,sıkıiğnelerin arasındaki 4 zincire batarak pırpır yapıyoruz.pırpırlarımız 4 zincirden oluşacak.havlumuzun köşesine getirip iğneleyin ona göre ütüleyin sonra dikin,tüyü terstenyapın danteli ters monteleyin iğnelerle ...sonra havlunun kenarına önce 4 zincir,1sıkıiğne,4 zincir,1sıkıiğne dönüyoruz,sonra üstüne minik 1 örümcek yap,uzun 1 yrazban yap,3 adep pırpır yaptıktan sonra sıkıiğneyle aşağı in,bu şekşlde oyamız dileyen dilediği gibi oya geçebilir.

bu kadar güzeliğin bir arada olduğu paylaşım platformumuzun adresi
tıkla aramıza gel

1 yorum:

esradan dedi ki...

mutfak havlusunun yapım aşamalarını o kadar güzel ve ayrıntılı anlatmışsınız ki elinize ve emeğinize sağlık.iyi günlerde kullanılsın inşallah.sevgiler